ראשי / השכרת רכב והתניידות בטנריף / השכרת רכב והתניידות בטנריף

השכרת רכב והתניידות בטנריף

התניידות באי מחייבת רכב, המרחקים באי לא כל כך גדולים, יש כבישים מהירים עם מעט מאוד רמזורים, אך גם כאלו עם דרכים צרות ומפותלות יש לקחת זאת בחשבון. מאוד נוח וקל להתנייד באי עם Waze או Google Maps (אפשר להוריד מפות ל Offline) ולחסוך בחבילת הגלישה.

חברים,

כאשר אני שוכר רכב, אני דואג לעשות זאת עוד מהארץ, להדפיס את כל הניירת עם הרשיון הבינלאומי ולהגיע מוכן, שלא נדבר על כך שהזמנה מראש זולה יותר מאשר בדלפק בשדה התעופה בדקה ה90.

אני מזמין לרוב דרך Economy Car Rentals, המחירים שלהם זולים במנועי החיפוש והם גמישים בשעות מסירה והחזרת הרכב!קופון של 10 % הנחה שתקף עד ה 29.5.17

ECR27TI

בעת ההזמנה חשוב לקחת בחשבון:

  1. להוסיף כשעה על שעת הנחיתה שיש בכרטיס הטיסה שלכם, דבר שיכלול איחור אפשרי בטיסה, יציאה מהמטוס ולקיחת מזוודות עם ביקורת דרכונים.
  2. בהתאם לכבודה שהגעתם איתה(עם או בלי מזוודה), להבין  כמה זמן מראש יש להיות בשדה בחזור ולהחזיר בהתאם את הרכב כדי להמנע מאיחורים (לא לשכוח, לבדוק את התנועה לשדה מראש, תוכלו להעזר ב Google Maps).
  3. לראות שהרשיון שלכם בתוקף, שיש לכם עותק שלו ושל כל הניירת בסוף ההזמנה.
  4. שימו לב שאין מגבלה על כמות הקילומטרז שאתם יכולים לנסוע עם הרכב ושכל חריגה ממנו תלווה בתשלום מיותר.
  5. בדקו שהרכב שאתם בוחרים, מתאים לצרכים שלכם, מבחינת מספר הנפשות, גודל הרכב, מזוודת במידה ויש, שיכנסו לרכב ללא בעיה. יחסוך לכם שינוים מיותרים בשדה היעד מול משרדי חברת ההשכרה וכמובן כסף וזמן מהחופשה.
  6. המלצה שלי: לבדוק שזה במדיניות Full To Full, שאומרת שאתם מקבלים מיכל דלק מלא ומחזירים מיכל דלק מלא (במידה ואתם לא, יש סעיף שקובע מה הסכום שתשלמו כקנס, לרוב לא משתלם ועדיף לתדלק בדרך לשדה או יום קודם).

*זכרו כל שעה של שינוי במסירה או החזרה, יכולה לשנות את המחיר ולו במעט, תחסכו את הכסף הזה לטיול שלכם 🙂

בנסיעות בחו"ל אני אוהב לנהוג בראש שקט, מעבר לביטוחים אני לוקח איתי את המוצרים הבאים:

1.ברכב תמיד מתלווה מתקן תלייה אוניברסלי לרכב (המתאים לאייפון ולאנדרואיד) שניתן להזמין ב Ebay.
2.חיבור USB כפול שמתחבר למצת הרכב, עם כבל כפול שיכול לטעון מכשיר אייפון ואנדרואיד במקביל, כך שאם אני רוצה לטעון 2 מכשירים שונים, עושים זאת בקלות, כולל בקרת טמפרטורה כדי להמנע מהתחממות יתר של המכשירים, בייחוד בטיולים בקיץ.


3. מצלמת רכב, כזו שמצלמת מאחורה ומקדימה, כזו שאתם יכולים להשתמש בה גם בארץ במידה ואין לכם עוד מצלמת רכב, ככה שבמדינה זרה, בהרבה מקרים סרטון וידאו יכול לחסוך לכם את השאלה: "איך זה קרה" ובכך אתם מכוסים עם הוכחה במידה ונגרם לכם נזק כתוצאה שלא באחריותכם.


עכשיו אפשר להעביר ל Drive ולהתחיל לנסוע 🙂

 

 

דלק:

הדלק מאוד זול בטנריף, תמצאו אותו בפחות מאירו אחד לליטר, לרוב הוא ימכר סביב ה 0.8 אירו לליטר, מאוד משתלם לשכור רכב ולטייל באי, יש מספר גדול של תחנות דלק פזורות באי וגם סמוך לשדה התעופה לתדלוק בהחזרת הרכב.

 

בברכה חופשה נעימה ונסיעה בטוחה ושקטה 🙂

 

תגובות

תגובות